Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl

Egipt - Zakwaterowanie i Wycieczki

(Strony) > > > Zakwaterowanie i Wycieczki

Po przyjeździe do Egiptu każdy może bez problemu wybrać odpowiednie dla siebie zakwaterowanie. Wszystko zależy od tego, ile pieniędzy chcemy na ten cel przeznaczyć.

Hotely i hostely w Egipcie

Tutaj natrafimy na hotele różnych kategorii. Warto w tych najtańszych zawsze sprawdzić hotel przed jego rezerwacją, żeby w ten sposób uniknąć jakichkolwiek niespodzianek i zapytać o ewentualne dodatkowe opłaty. Ważne jest jak wygląda możliwość korzystania z ciepłej wody. Warto wiedzieć, iż w Egipcie nie należy sugerować się liczbą gwiazdek danego hotelu, gdyż to oznaczenie może okazać się zupełnie inne, niż rzeczywista jakości oferowanych usług. W hotelach z trzema gwiazdkami możemy z reguły zapłacić dolarami lub kartą płatniczą.

Inne możliwości zakwaterowania bardziej zainteresują młodszych lub samodzielnie podróżujących turystów. Hotele bywają relatywnie tanie (4-20 E.L.), a pokoje są przeznaczone dla trzech lub więcej osób. Oddzielne dla kobiet i mężczyzn. Wielu turystów lubi poznawać ludzi z innych stron świata, ale są i też tacy, którzy preferują pobyt w spokoju i własnym towarzystwie. Tym ostatnim, polecamy poszukanie zakwaterowania gdzie indziej.

Do Egiptu możemy przyjechać także z własnym namiotem. Jednak kempingów nie spotkamy tutaj na każdym kroku i warto zapoznać się z ich lokalizację jeszcze przed wyjazdem. Ten sposób podróżowania może okazać się bardzo ciekawy, a co najważniejszy i tani. Oficjalnie można korzystać z tej formy pobytu w okolicach Gizy, Luksoru, a także na specjalnie do tego celu przeznaczonym miejscu w Parku Narodowym Ras Muhammad. Do ulubionych należą także kempingi na plażach w okolicach Synaju.

Wyjazdy do Egiptu

Obecnie wyjazdy do Egiptu oferuje wiele biur podróży, a ich oferta jest naprawdę bardzo różnorodna. Z tego względu jeszcze przed wyjazdem, warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Musimy wiedzieć, czy chcemy spędzić urlop na plaży, czy też na zwiedzaniu zabytków. Czy preferujemy spokojne miejsca, czy raczej wolimy nocne życie rozrywkowe? Według tego klucza należy wybrać miejsce pobytu podczas urlopu. Warto także zapoznać się z ofertami cenowymi, a przede wszystkim z promocjami. Wybór hotelu powinien tez odpowiadać naszym oczekiwaniom, a szczególnie pod względem oferowanych wycieczek na miejscu oraz możliwości korzystania z programu sportowego i kulturalnego.

Zawsze aktualną i atrakcyjną ofertę można znaleźć na stronach największego czeskiego internetowego biura podróży: www.invia.cz, co pozwoli na znaczne zaoszczędzenie czasu oraz wybór właściwej oferty bez wychodzenia z domu. Po wyborze oferty warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego doradcy, który do końca wyjaśni i rozwiąże ewentualne Państwa problemy.

W większości są to wyjazdy drogą lotniczą, a więc ich cena zmienia się w zależności od jakości zakwaterowania, wyboru lotniska i terminy odlotu. Obecnie ceny 12 dniowego pobytu w sezonie z zakwaterowaniem w pięciogwiazdkowych hotelu, wahają się w granicach od 2,3-4,2 tys. zł. Natomiast w przypadku wyboru hotelu trzygwiazdkowego, cena spada do 2,1 tys. zł. Znaczną zniżkę można uzyskać w przypadku korzystania z oferty tzw. last minute. Jeżeli nie będziemy czekali z wyborem do ostatniej chwili, to także niektóre biura podróży oferują zniżki w przypadku wcześniejszego złożenia zamówienia tzw. first minute.

Typ wyżywienia all inclusive w rzeczywistości składa się ze śniadania, obiadu i kolacji w formie bufetu oraz napojów alkoholowych (w zależności od miejscowości) i niealkoholowych. W tym przypadku nie wymagane są żadne dodatkowe dopłaty. Pokoje w hotelach (od trzech gwiazdek) są w większości wyposażone w klimatyzację o czym ich właściciele chętnie informują. Często klimatyzacja sterowana jest centralnie i dlatego w niektórych hotelach może funkcjonować głównie w sezonie. Z zasady wszystkie kompleksy hotelowa mają na swoim terenie jeden lub więcej basenów.

Wycieczki po Egipcie

Większość biur podróży oferuje w ramach pobytu dodatkowe wycieczki, dzięki którym można zwiedzić atrakcyjne miejsca i zabytki. Niektóre biura oferują także możliwość wypożyczenia samochodu. Tymi sprawami zajmuje się już na miejscu rezydent biura podróży, którego pomoc wkalkulowana jest w cenę wycieczki.

Najnowsze informacje...

19.07.2012 Mumifikacja
22.05.2012 Sfinks
20.04.2012 Golf v Egipcie

Ostatnio na forum...

20.03.2012 Wycieczki fakulatywne
18.01.2012 Hurghada 22.04.11
18.01.2012 Zemsta Faraona?
26.10.2011 Egipt-swietny kontakt!!!!
13.08.2011 przejazdy busem w Egipcie

Najnowsze zdjęcia...

Kair nocą
hotel w czasie
świątynia
Nil
Sfinks