Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl

Egipt - Taba

(Strony) > > > Taba

Taba jest najbardziej na północ położonym kurortem. Tereny Taby zostały dołączone do Egiptu w 1982 roku, a do tego czasu należały do Izraela. To spokojne i luksusowe kurorty, odpowiednie do relaksu, nurkowania i sportów wodnych. Szczególnie nadaje się jako centrum do różnych wypraw, jak dla przykładu zwiedzania Petry, czyli sławnego skalnego miasta w Jordanii. Tabu to także miejsce, w którym unikniemy masowej turystyki.

Ten stosunkowo młody kurort położony jest w Zatoce Akabańskiej, a jego wybrzeże otaczają wysokie góry, które dochodzą az do piaszczystych plaż. Stąd mamy niezapomniany widok na trzy kraje – Jordanię, Izrael i Arabię Saudyjską.

Morze i nurkowanie

Zadowoleni będą tutaj miłośnicy nurkowania. Jednym z najbardziej znanych miejsc jest otoczona rafami koralowymi Wyspa Faraonów, którą otaczają błękitne wody morza. Rafy są celem profesjonalnych płetwonurków. Wielu przyjeżdża po to, by podglądać koniki morskie i rozgwiazdy, których nie można spotkać w żadnej innej części Morza Czerwonego.

Centrum turystyczne wciąż się rozbudowuje, a jednym z realizowanych projektów jest Taba Heights, które oferuje wiele możliwości kulturalnych, sportowych i handlowych. Miłośnicy golfa mają do dyspozycji 18 dołkowe pole.

Większość plaż w okolicach Taby jest piaszczystych, ze wstępem do morza przez rafy koralowe i dlatego zalecane jest korzystanie z odpowiedniego obuwia.

Rozrywka w okolicach Taby

Wielu turystów korzysta z systemu „dine around“, dzięki któremu za niewielką dopłatą możemy korzystać z posiłków w którymś z okolicznych hoteli.

Biura podróży oferują z Taby wiele atrakcyjnych wycieczek. Są to jedno- lub dwudniowe wyjazdy do Kairu, zwiedzanie klasztoru Św. Katarzyny i Dahab, albo trzygodzinną wyprawę na Górę Mojżesza.

Na drugie pod względem wielkości wzniesienie – Górę Synaj, wyprawa będzie już spokojniejsza, chociaż do pokonania będziemy mieli 3000 męczących schodów.

Pielgrzymi wyruszają w drogę nocną porą lub wcześnie rano. Dodatkową atrakcję stanowi widok wschodu słońca. Atmosferę tworzą także modlitwy w różnych językach.

Jeżeli ktoś chce podziwiać piękno przyrody, to powinien wybrać się do Tęczowego kanionu. Trafiona nazwa tego wytworu przyrody ma związek z jego barwami, które przechodzą od białej, przez żółtą aż do czerwonej. Jeżeli chcemy poznać życie koczowników, zaciągnąć się z fajki wodnej i przeżyć emocje podczas podróży na garbie wielbłąda, to w tym celu należy wybrać się na wycieczkę do wioski beduińskiej.

Wielu turystów wybiera Tabu jako miejsce swojego urlopu, ponieważ stąd jest stosunkowo niedaleko na wycieczki do Petry i Jerozolimy. Petra należy do najatrakcyjniejszych miast Środkowego Wschodu. Podczas zwiedzania tego jordańskiego skalnego miasta zobaczymy jego główną atrakcję – amfiteatr. Wielka świątynia, skarbiec faraonów i groby królewskie. To miasto zostało wyciosane w różowych skałach przed ponad 2000 laty, a służyło jako kryjówka i miejsce ucieczek przed Beduinami.

W Jerozolimie, kolebce chrześcijańskiej cywilizacji, można zobaczyć wiele pamiątek, do których należy Wzgórze Świątynne i Ściana Płaczu. Podczas większości wycieczek zatrzymujemy się nad Morzem Martwym, aby osobiście przekonać się o jego wyjątkowych cechach.

Najnowsze informacje...

19.07.2012 Mumifikacja
22.05.2012 Sfinks
20.04.2012 Golf v Egipcie

Ostatnio na forum...

20.03.2012 Wycieczki fakulatywne
18.01.2012 Hurghada 22.04.11
18.01.2012 Zemsta Faraona?
26.10.2011 Egipt-swietny kontakt!!!!
13.08.2011 przejazdy busem w Egipcie

Najnowsze zdjęcia...

Kair nocą
hotel w czasie
świątynia
Nil
Sfinks