Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl

Egipt - Sharm el Sheikh

(Strony) > > > Sharm el Sheikh

To drugi w kolejności najchętniej odwiedzany kurort egipski, który położony jest w południowej części półwyspu Synaj. Turystyka rozwinęła się tutaj znacznie później niż w Hurghadzie, ale właśnie z tego względu natrafimy tutaj w pobliżu plaż hotelowych na dobrze zachowane rafy koralowe.

Jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych natrafilibyśmy tutaj na małą wioskę rybacką. Dzisiaj turyści do tego luksusowego centrum jeżdżą ze względu na przepiękną przyrodę i wyjątkowe bogactwo świata morskiego. Sharm el Sheikh oferuje swoim gościom wysoki standard usług.

Sharm el Sheikh dzieli się na dwie części – miasto i port w północnej części oraz ośrodek Naama Bay.

Centrum kurortu stała się promenada przy plaży Naama Bay. Tutaj znajdują się luksusowe hotele, bary, kawiarnie i wiele nocnych placówek, które z Naama Bay uczyniły egipskie Las Vegas. W tym przypadku nie ma szansy na uniknięcie nocnego spaceru i korzystania z uroków życia oraz oczywiście zakupów pamiątek.

Nurkowanie

Sharm el Sheikh należy do najchętniej odwiedzanych przez miłośników nurkowania miejsc na świecie. Ten wielobarwny świat przyciąga zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Miejscowe ośrodki pozwolą na zdobycie umiejętności i międzynarodowej licencji. Jeżeli nie chcemy sami nurkować, to morski świat można podziwiać także z łodzi podwodnej. Tutaj są do tego idealne warunki. Wysoka temperatura wody umożliwia nurkowanie przez cały rok. Należy jednak uważać na koralowce, a zalecane jest także zabieranie odpowiedniego obuwia.

Rozrywka w Sharm el Sheikh

Kurort oferuje także znakomite warunki dla miłośników windsurfingu, surfowania, nart wodnych i łowienia ryb. Oprócz sportów wodnych w niektórych ośrodkach można zagrać w tenisa ziemnego lub squasha. Świat można podziwiać także z wysokości garbu wielbłąda. Dla miłośników golfa przygotowano 18 dołkowe pole.

Sharm el Sheikh stanowi także doskonałe miejsce startu do dalszych wypraw. Do takich należy nocna wyprawa na Górę Mojżesza, drugą pod względem wielkości na Półwyspie Synaj (2285 m). Pomiędzy Górą Mojżesza a Górą Św. Katarzyny znajduje się starodawny klasztor Św. Katarzyny. Powstał on w tym miejscu około roku 330, a zbudowała go cesarzowa Helena, propagatorka wiary chrześcijańskiej. W VI wieku kościół został przeniesiony do klasztoru u podnóża Góry Św. Katarzyny, w którym znajduje się bazylika z bardzo cennymi mozaikami, a także biblioteka ze zbiorem ikon.

Do kolejnych możliwości wycieczkowych, które oferują biura podróży, należy wyjazd do Kairu – stolicy oraz kolebki cywilizacji chrześcijańskiej – Jerozolimy. Ulubionym kierunkiem jest także Luksor.

Najnowsze informacje...

19.07.2012 Mumifikacja
22.05.2012 Sfinks
20.04.2012 Golf v Egipcie

Ostatnio na forum...

20.03.2012 Wycieczki fakulatywne
18.01.2012 Hurghada 22.04.11
18.01.2012 Zemsta Faraona?
26.10.2011 Egipt-swietny kontakt!!!!
13.08.2011 przejazdy busem w Egipcie

Najnowsze zdjęcia...

Kair nocą
hotel w czasie
świątynia
Nil
Sfinks