Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl

Egipt - Rozrywka i Zabawa

(Strony) > > > Rozrywka i Zabawa

Egipt jest wspaniałym miejsce do wypoczynku na plaży. Kraj ten oferuje przezroczyste morze i zwiedzanie historycznych miast i zabytków oraz możliwość sportowego wyżycia się.

Golf w Egipcie

Egipt powoli staje się mocarstwem golfowym. Znajduje się tutaj 20 boisk, które spełniają międzynarodowe standardy profesjonalnych golfistów. Dla przykładu w kurorcie Taba Heighst wiosną 2007 roku otwarto 18 dołkowe mistrzowskie pole, które rozlega się Morzem Czerwonym, a górami półwyspu Synaj. Pole zajmuje 550 tys. metrów kwadratowych byłej pustyni. Większość terenu jest pokryta trawą, ponad 8 tys. metrów kwadratowych zajmują powierzchnie pokryte wodą i przeszkodami. Jeżeli Państwo mają ochotę zagrać w golfa w cieniu piramid, to polecamy pole Mena Mouse Oberoi w Kairze. Z Royal Valley Golf Clubu rozciąga się przepiękny widok na pamiątki Luksoru. Większość centrów golfa oferuje kursy i szkoły gry.

Kolejne sporty w Egipcie

Wśród innych dyscyplin sportu, które spotkamy w Egipcie, wymienić należy minigolf, tenis ziemny i stołowy. Ulubione są także dyscypliny wodne, a szczególnie windsurfing. Ulubionym miejscem jest także Egipt dla miłośników nurkowania. Ale o tym w oddzielnym rozdziale.

Rozrywka i zabawa w centralnej części Egiptu

W tym kraju znajdą także swój raj miłośnicy ptactwa. Znajduje się tutaj kilka takich wyjątkowych miejsc. Dla przykładu nad jeziorem Qarun czy Bardawil można zobaczyć kolonie pelikanów i flamingów. Nad pustynią można podziwiać latające orły.

W Egipcie znajduje się wiele miejsc nadających się do turystyki górskiej. Jedną z takich jest region Św. Katarzyna na Synaju oraz okolice Góry Mojżesza. Wyprawy jednak należy dokładnie zaplanować, by nie przecenić swoich sił i wytrzymałości. Należy zabrać ze sobą wygodne obuwie i ciepłą odzież, bo noce w górach bywają zimne.

Pobyt nad morzem można uatrakcyjnić sobie jazdą konną lub na wielbłądach. Na koniach można przejechać obok piramid w Gizie lub po zachodnim brzegu w Luksorze.

Dla dzieci zbudowano tu wiele parków zabaw, aquaparków i delfinaria. Te atrakcje znajdują się w większości regionów turystycznych, jak dla przykładu Sharm el Sheikh.

Zawsze do ulubionych przyjemności należą wyprawy na pustynię, ale niezbędny jest do tego doświadczony przewodnik. Na Synaju organizowane są dwu- i trzydniowe ekspedycje na wielbłądach z noclegiem na pustyni. Na pustynię można się dostać także w ramach ukierunkowanych wycieczek, które oferują biura podróży. W programie przewidziano jazdy na motocyklach, quadach i wielbłądach, a także wizytę w beduińskiej wiosce.

Nocne życie w Egipcie

Po zachodzie słońca życie w egipskich uzdrowiskach się nie kończy. Znajduje się tutaj wiele barów, klubów nocnych i dyskotek. Chociaż człowiek może tego w islamskich kraju nie oczekiwać, to zapewne zaskakuje liczba kasyn gry, które szczególnie spotykamy w Kairze. Wieczór można spędzić w restauracji przy miejscowych specjałach.

Najnowsze informacje...

19.07.2012 Mumifikacja
22.05.2012 Sfinks
20.04.2012 Golf v Egipcie

Ostatnio na forum...

20.03.2012 Wycieczki fakulatywne
18.01.2012 Hurghada 22.04.11
18.01.2012 Zemsta Faraona?
26.10.2011 Egipt-swietny kontakt!!!!
13.08.2011 przejazdy busem w Egipcie

Najnowsze zdjęcia...

Kair nocą
hotel w czasie
świątynia
Nil
Sfinks