Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl

Egipt - Marsa Alam

(Strony) > > > Marsa Alam

Kurort Marsa Alam położony jest nad brzegiem Morza Czerwonego. W powstaniu nowego centrum wypoczynku pomogło nowe lotnisko międzynarodowe, którego budowę ukończono w 2001 roku. Marsa Alam jest miejscem, w którym pobyt oferowany jest w luksusowych hotelach. Stanowi atrakcję dla turystów, którzy chcą wypocząć lub nurkować.

Marsa Alam jest najbardziej na południe położonym centrum wypoczynkowym Egiptu. Dzięki jego położeniu geograficznemu jest tutaj ciepło nawet w jesiennych i zimowych miesiącach. Jest tutaj przezroczyste morze, gaje palmowe i oliwne, a przede wszystkim przepiękne plaże.

Jeszcze nie tak dawno trafilibyśmy tutaj na małą wioskę rybacką, która odwiedzali miłośnicy nurkowania i przygód. Im to nie przeszkadzało. Dzisiaj sytuacja się diametralnie zmieniła, chociaż Marsa Alam nie dotknięte zostało jeszcze wielkim szaleństwem masowej turystyki.

W te tereny przyjeżdża coraz więcej miłośników podwodnego świata. Jest tutaj Dom delfinów, wyjątkowe miejsce do nurkowania, które chętnie odwiedzają profesjonaliści i amatorzy.

Ulubione jest także miasto Fury Shoah z rafą koralową, wokół której możemy zobaczyć delfiny i inne morskie żarłoki.

Marsa Alam leży na łączniku przybrzeżnej komunikacji i szosy do Edfu. Tutaj Ptolemeusz II wybudował kilka historycznych obiektów. Na skałach można podziwiać wyryte napisy i obrazy zwierząt. Z tych terenów Egipcjanie wydobywają dużą część swojego złota. Dzisiaj na tych terenach wydobywa się fosforany.

Najnowsze informacje...

19.07.2012 Mumifikacja
22.05.2012 Sfinks
20.04.2012 Golf v Egipcie

Ostatnio na forum...

20.03.2012 Wycieczki fakulatywne
18.01.2012 Hurghada 22.04.11
18.01.2012 Zemsta Faraona?
26.10.2011 Egipt-swietny kontakt!!!!
13.08.2011 przejazdy busem w Egipcie

Najnowsze zdjęcia...

Kair nocą
hotel w czasie
świątynia
Nil
Sfinks