Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl

Egipt - Hurghada

(Strony) > > > Hurghada

Hurghada jest największym centrum turystycznym Egiptu. To dawna rybacka wioska, która jeszcze przed piętnastu laty miała tylko dwa hotele. Dzisiaj liczba mieszkańców wynosi od 40 do 50 tys., a liczba hoteli przekroczyła już liczbę sto.

Hurghada - wszystko o czym marzy turysta

Ten kurort leży na wybrzeżu Morza Czerwonego i przyciąga turystów czystą wodą i zachwyca sterczącymi skałami. Każdego roku przyjeżdża tutaj wielu miłośników nurkowania. Popularność tego miejsca, to także relatywnie bliska odległość od Kairu i Aleksandrii.

W tym mieście trwa wieczna budowa, a większość mieszkańców żyje z turystyki.

Oprócz dobrze rozwiniętej bazy noclegowej, także spotkamy tutaj dużą liczbę placówek handlowych, sklepików i restauracji. Co prawda Egipt jest krajem islamu i obowiązuje tutaj zakaz picia alkoholu, ale w tym mieście można kupić więcej alkoholu niż w każdym innym miejscu tego kraju.

Miasto ma dwa główne centra. Dawne stare centrum leży na północy i nazywa się El Dahar, a drugie o bardziej turystycznym charakterze to Sakalla. Najszybciej rozwijającą się częścią miasta jest Sigala, która od Daharu oddzielona jest piaszczystym pasmem górskim.

Wybrzeże Hurghady ma długość około 100 kilometrów. Jeżeli udamy się na północ, to natrafimy na bardzo przyjemne miasteczko El Gouna, które powstało na sztucznych lagunach. Około 20 kilometrów na południe od Sakally znajduje się Makadi Bay, kolejny kurort pełny luksusowych kompleksów hotelowych.

Plaże w Huarghadzie

Tutaj każdy hotel ma swoja plażę, a jeżeli nie znajduje się bezpośrednio nad morzem, to korzysta z terenów innych hoteli. Plaże są tutaj długie, szerokie i piaszczyste. Jeżeli Państwo nie będą zakwaterowani w hotelu, ale np. w kwaterach prywatnych, to można skorzystać z ogólnodostępnych plaż, na które obowiązuje wstęp za opłatą.

Jedną z najbardziej znanych jest Old Vic, piękna jest także plaża pomiędzy hotelami Beirut i Palma de Mirette. W centrum plaże bywają z zasady krótsze, a także życie podwodne nie jest tak bujne jak poza miastem.

Rozrywka w Huarghadzie

Jeżeli nie są Państwo miłośnikami nurkowania, to warto skorzystać z szerokiej oferty wypraw statkiem. Można w ten sposób dostać się na pełne morze, a życie pod wodą można podziwiać dzięki statkom z przeszklonym dnem.

Kolejna możliwość, to pływanie łodzią podwodną. Jeżeli jednak mają Państwo skłonności do choroby morskiej, to faunę można zobaczyć w akwarium, które znajduje się w Daharze.

W niektórych kurortach wielkie używanie będą mieli miłośnicy sportów wodnych. Miłośnicy windsurfingu lubią tereny w okolicach hotelu Triton Empire Beach lub Jasmine Village.

Wypróbować można także swoje siły w paraglidingu i na nartach wodnych. Hurghada oferuje największy wybór miejsc noclegowych poza Kairem. Wyboru dla siebie może dokonać tutaj każdy.

Najnowsze informacje...

19.07.2012 Mumifikacja
22.05.2012 Sfinks
20.04.2012 Golf v Egipcie

Ostatnio na forum...

20.03.2012 Wycieczki fakulatywne
18.01.2012 Hurghada 22.04.11
18.01.2012 Zemsta Faraona?
26.10.2011 Egipt-swietny kontakt!!!!
13.08.2011 przejazdy busem w Egipcie

Najnowsze zdjęcia...

Kair nocą
hotel w czasie
świątynia
Nil
Sfinks