Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl Egipt - Travelon.pl

Egipt - Dahab

(Strony) > > > Dahab

Nadmorska miejscowość turystyczna na półwyspie Synaj. W odróżnieniu od Sharam el Sheik, od którego jest oddalona o 80 kilometrów, jest tutaj znacznie spokojniej i bardziej komfortowo. Słowo „dahab” w języku arabskim oznacza „złoto”. Według niektórych źródeł nazwa ta związana jest z dawna tradycją wydobywania w tych okolicach złota. Inne źródła mówią, że symbolizuje barwę wspaniałych miejscowych plaży.

Dahab odwiedza wielu młodych turystów z plecakami. Indywidualnych turystów jest tutaj znacznie więcej, niż w innych atrakcyjnych miejscowościach tego kraju.

Dahab dzieli się na dwie części. W nowej, którą miejscowi nazywają Daga City, znajduje się kilka luksusowych hoteli, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających turystów. Na północnym wybrzeżu znajduje się Asala, które kiedyś było wioską beduińską.

Asala dzieli się na Masbat i Maszrabija. Masbat jest północna częścią i jest tam wiele kempingów, hotelików i restauracji. Co prawda Asala wciąż się rozwija, ale możemy tam nadal dostrzec rysy beduińskiego żywota.

Nurkowanie i inne przyjemności

Dahab, to jedno z najbardziej ulubionych miejsc Morza Czerwonego do nurkowania. Jest tu wiele klubów, a najczęściej odwiedzanym przez płetwonurków miejscem jest Kanion. Niektóre rafy koralowe są niestety zanieczyszczone odpadami. Do ulubionych miejsc należy latarnia na skale oraz gospodarstwo węgorzy. Podczas nurkowania należy pamiętać, że w okolicach skał można natrafić na nieoczekiwane i niebezpieczne prądy morskie. Zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie.

Do kolejnych przyjemności należy windsurfing i inne sporty wodne. Atrakcją jest jazda konna i wyprawy na wielbłądach.

Najnowsze informacje...

19.07.2012 Mumifikacja
22.05.2012 Sfinks
20.04.2012 Golf v Egipcie

Ostatnio na forum...

20.03.2012 Wycieczki fakulatywne
18.01.2012 Hurghada 22.04.11
18.01.2012 Zemsta Faraona?
26.10.2011 Egipt-swietny kontakt!!!!
13.08.2011 przejazdy busem w Egipcie

Najnowsze zdjęcia...

Kair nocą
hotel w czasie
świątynia
Nil
Sfinks